В Україні вже у наступному році повинен запрацювати Фонд енергоефективності, за рахунок якого сім‘я зможе компенсувати до 50% витрат на утеплення свого житла.
21.10.2016
Як зазначає віце-прем‘єр міністр Генадій Зубко, для того, аби Фонд запрацював, до кінця цього року Рада повинна прийняти три важливих закони: «Про житлово-комунальні послуги», «Про енергоефективність будівель» і «Про комерційний облік».
Про те, що і як зміниться для українців після прийняття законів і коли комунальна сфера запрацює «по-новому», пише Сегодня.
Закон «Про енергетичну ефективність будівель»
Що нового:
Усі об‘єкти будівництва і вже збудовані будівлі повинні пройти аудит енергетичної ефективності за власний рахунок. Якщо енергоаудит будуть проводити у житловій багатоповерхівці, платити прийдеться усім власникам квартир. Як зазначають експерти, в середньому аудит типової багатоповерхівки може коштувати 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку і обладнання, яке використовує енергоаудитор. Наприклад, сім‘ї, яка проживає у будинку на сто квартир, за аудит прийдеться заплатити від 50 до 120 гривень.
Приблизна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:
«Цей закон пов‘язаний із зобов‘язаннями. Ми усі повинні розуміти, що цей закон встановлює вимоги о кожної будівлі проводити енергетичний аудит і мати сертифікат енергетичної ефективності за певних обставин. Більше з тим, закон зобов‘язує власників житла проводити технічний огляд систем кондиціонування і водопостачання, це стосується систем, що мають потужність 20 гігаватт. Це фактично дом 200 квадратних метрів», – зазначає співавтор законопроекту Альона Бабак.
Енергоаудит, відповідно до законопроекту, повинні будуть провести в усіх будівлях, а отримати сертифікат енергоефективності прийдеться новобудовам, будівлям,які здаються в оренду як мінімум на рік, і місцям загального користування площею від 250 квадратних метрів. Сертифікат вважається дійсним 10 років за умови, якщо за цей час будівлю не будуть утеплювати.
«Важливо розуміти, що проект закону » Про енергетичну ефективність будівель» передбачає не тільки енергоаудит за кошти власника будівлі, але й обов‘язкову сертифікацію – і також за кошти власника. Експерти мають різні думки щодо вартості послуги з енергоаудиту та ціни сертифікації. Ще більше спорів про те, що дасть і те, і іншу мешканцям «, – зазначає директор ДТЕК ЕСКО Роман Федорченко.
Тим, хто не отримає сертифікат, прийдеться заплатити штраф від 3400 до 5100 гривень. «Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2017 року», – зазначається у законопроекті.
«Ми повинні розуміти, що запровадження європейських директив буде коштувати для кожного з нас. Це будуть невеликі кошти. Для чого ми це робимо? Коли ми йдемо до лікаря, ми хочемо, аби нам перед лікуванням поставили діагноз. Таким самим чином і наші будинки, аби ми сьогодні не інвестували кошти в утеплювачі 5 см завтовшки і не знищували наші будинки, ми повинні отримати діагноз енергетичного стану наших будинків від професіонала. Це коштує грошей. В Європі людина, коли бере в оренду квартиру, дивиться, який клас енергоефективності у цього житла. Тому що людина розуміє, що орендна плата може бути невеликою, але прийдуть рахунки за опалення, за воду і т.і. І ми хочемо це зробити в Україні», – пояснює Альона Бабак.
Джерело: Новости Украины from-ua.com