Як оточити себе і свій будинок теплом? Стабільним і комфортним і на довгі роки? Що зробити, щоб стіни не промерзли і тепло завжди залишалося в будинку? Почнемо з ключових характеристик, на які важливо звернути увагу під час покупки утеплювача для стін. Їхня головна роль — захищати від холоду та зберігати тепло у будинку.
Коефіцієнт теплопровідності
Хочете максимально утеплитися — обирайте утеплювач з найнижчим коефіцієнтом теплопровідності. Чим нижче його цифра, тим тепліше матеріал. Проте, утеплювач навіть з найнижчим коефіцієнтом теплопровідності може стати марним, якщо не триматиметься у конструкції. Тому на одну ступінь з теплопровідністю виходить Формостабільність. Хочете опалювати тільки будинок, а не вулицю? А утеплювати будинок не частіше, ніж 1 раз на 50 років? Зекономити час та гроші під час утеплення стін? Тоді особливу увагу приділяйте цій властивості. Завдяки формостабільності та пружності немає містків холоду. Відповідно, тепло не буде виходити з будинку і про замерзання стін можна забути назавжди.
Внутрішнє чи зовнішнє утеплення
Експерти у галузі ефективного утеплення та шумоізоляції рекомендують під час будівництва нового будинку та в інших випадках, коли це можливо, утеплювати стіну ззовні. В такому випадку теплотехнічні процесі у конструкціях будівель проходять вірно — утеплювач забезпечує максимальний теплозахист, а стіни надійно захищені від промерзання. Утеплений ззовні будинок краще тримає тепло, більш повільно застигає у холодну пору року і не так швидко прогрівається у спекотну погоду. Внутрішнє утеплення застосовується лише тоді, коли необхідно залишити декор фасаду будівлі без змін. Ми вже виконали проекти по утепленню будинків Рівне та утеплення Луцьк.
Як правильно утеплити стіни
Крок 1. Встановлення вертикальної решітки.
Встановлюється до стіни дерев’яний каркас з відстанню 600 мм.
Крок 2. Встановлення теплоізоляції
Встановлюється теплоізоляція у конструкції. Якщо під час встановлення каркасу було обрано нестандартний крок, матеріал слід нарізати ножем на потрібну ширину. Важливо залишити припуски по краях 10-20 мм. Повністю виключити «містки холоду» — зони підвищеного витоку тепла, дозволить утеплення у два шари з обов’язковою розбіжкою швів. Якщо ви використовуєте додаткове утеплення, над вертикальними брусками та першим шаром теплоізоляції закріпіть горизонтальну решітку та встановіть в цю обрешітку мінеральну вату. Відстань між брусками рекомендуємо зберегти 600 мм «у світлі».
Крок 3. Встановлення гідро- та вітрозахисної мембрани
Для захисту конструкції та утеплення від вологи ззовні приміщення встановіть гідровітрозахисну мембрану до теплоізоляції. Здійсніть монтаж внахлест на 100-150 мм та закріпіть мембрану будівельним степлером. Всі стики проклеїти монтажною стрічкою або будівельним скотчем.
Крок 4. Влаштування вентиляційного проміжку
Крок 5. Встановлення зовнішнього облицювання
Для вірного та якісного проведення теплоізоляції Вашого будинку, рекомендуємо звернутися до фахівців своєї справи. Якщо Ви це робите вперше, можете зіпсувати як матеріали, так і стіни. А професіонали роблять все швидко, якісно, довговічно та з гарантією! Приклад успішного утеплення будинків Львів є наша компанія на базі матеріалу Екоізол.